Obchodní příležitosti v Thajsku

Thajsko je významným obchodním partnerem České republiky

Více než 80 % jeho hodnoty tvoří sofistikované výrobky (např. počítačové komponenty, integrované a tištěné obvody, elektronika a elektronické součástky, klimatizační zařízení, automobilové součásti atd.) používané převážně multinacionálními firmami při výrobě v ČR.

Téměř 3 % hodnoty dovozu připadá na potraviny a zemědělské produkty, a to zejména konzervované ryby (hlavně tuňák), konzervované ovoce (ananas), rýže, rýžové nudle, sušené ovoce a ořechy, omáčky, dochucovadla, potravinové přípravky, instantní nudlové polévky a jiné.

Mezi dalšími výrobky, které Thajsko dodává na český trh, najdeme např. stříbrné šperky, přírodní kaučuk, chirurgické rukavice, výrobky z pryže, plastu, textil, dárkové a dekorativní předměty, nábytek, domácí potřeby, designové a lifestylové produkty a další. Ve vzájemné obchodní bilanci obou zemí je patrná nerovnováha – ČR dováží z Thajska více, než činí export českého zboží na thajský trh.

Importované produkty

Rýže

-

Zemědělské produkty

-

Jídlo a omáčky

-

Součástky pro automobilový průmysl

-

Elektronické součástky

-

Materiál pro výrobu světel

-

Rukodělné výrobky

-

Textil

-

A další ...

-

Video galerie

ThaiTrade.com logo

ThaiTrade.com je největší adresář thajských vývozců

Pokud uvažujete, že budete s Thajskem obchodovat, tak si nejprve prohlédněte možnosti exportu. Webový portál ThaiTrade.com sdružuje všechny významné vývozce různých druhů thajských produktů. Najdete zde vše. Od oblečení až po různé šperky a další produkty.