Thajsko na veletrhu GO v Brně

Kancelář Thai Trade Prague se zúčastnila veletrhu GO v Brně, abychom představili thajské potravinářské produkty a zorganizovali ukázku vaření thajského jídla. Akci jsme navštívili v rámci propagace thajského cestovního ruchu a zúčastnili jsme se veletrhu společně s TAT Prague.

Thajsko se na tomto velkém veletrhu prezentovalo poprvé a dle ohlasů byla tato akce úspěšná.

„Do Thajska jezdí lidé jak s cestovními kancelářemi, tak sami na vlastní pěst. Thajsko je bezpečná a fungující země, takže se člověk může bez obav vydat za dobrodružstvím a vyzkoušet něco nového včetně lokální kuchyně. Někteří turisté zůstávají pár dní v Bangkoku a rádi vyhledávají právě stánky s místními specialitami, mohou také cestovat do malých vesniček a tam třeba ochutnat jídlo na ulici,“ dodává Jana Hašlarová, marketingová referentka pracující pro thajskou turistickou centrálu v Praze.

Na veletrhu GO představila Thajská turistická centrála svoji zemi z různých úhlů pohledu a všemi smysly. Hned první den veletrhu jsme připravili ochutnávky thajského jídla i piva, v průběhu veletrhu si návštěvníci mohli koupit různé suroviny na vaření, jako třeba thajskou rýži nebo kokosové mléko, podívat se na hlavním pódiu na thajské tance, vyzkoušet thajskou masáž nebo zkusit svoji zručnost a barvami ozdobit ručně vyrobené bambusové deštníčky, speciálně dovezené pro tuto příležitost. Na stánku byly zastoupeny cestovní kanceláře, které do Thajska organizují zájezdy, a také letecká společnost Thai Airways, která nabízí přímé lety z Vídně do Bangkoku.

Letošní prezentaci formou zážitkového stánku věnovalo Thajsko velkou pozornost. Potvrzuje to i skutečnost, že slavnostního zahájení veletrhu se zúčastnila velvyslankyně Thajska v Praze paní Ureerat Chareontoh a také viceguvernér pro marketing a komunikaci Tourism Authority of Thailand pan Tanes Petsuwan.

Odkaz na původní zdrojový článek: https://www.bvv.cz/go-regiontour/aktuality/ochutnejte-thajsko-vsemi-smysly/